Zespół Szkół Podstawowo Gimnazjalnych w Królowej Górnej

Zespół Szkół Podstawowo Gimnazjalnych w Królowej Górnej

Czas na wakacje

              No i stało się! Nadszedł czas upragnionych wakacji. W tym roku są one szczególnie długie, ponieważ trwają aż 74 dni. Cieszymy się z tego niezmiernie, bo- jak głoszą słowa znanej piosenki- „wakacje to najlepszy dla każdego czas”.

              Zanim jednak uczniowie naszej szkoły rozpoczęli wakacje, wzięli udział w uroczystym zakończeniu roku szkolnego. Na Mszę świętą udaliśmy się wspólnie, podążając za sztandarem. Podczas nabożeństwa celebransi modlili się za uczniów oraz pracowników szkół z naszej parafii, dziękując za miniony rok szkolny oraz prosząc o Opiekę Boską na wakacyjnych szlakach.

            Kiedy po zakończonej mszy przybyliśmy do szkoły, przed jej budynkiem miało miejsce przekazanie sztandaru szkoły przez jej absolwentów ich młodszym kolegom i koleżankom z klasy VII. Absolwenci złożyli uroczyste ślubowanie, że będą w dalszym życiu pomnażać to wszystko, czego nauczyli się podczas edukacji w Królowej Górnej. Młodsi koledzy i koleżanki obiecali natomiast, iż godnie ich zastąpią.

            Podczas uroczystego apelu na sali gimnastycznej pani Dyrektor, Jadwiga Łęczycka, wraz z wychowawcami rozdali nagrody oraz świadectwa wyróżnienia najlepszym uczniom. Pani Dyrektor wręczyła ponadto dyplomy upoważniające „najlepszych z najlepszych” do otrzymania stypendium naukowego. Podkreśliła ponadto ogromną wagę współpracy z rodzicami. Podziękowała im oraz nauczycielom, pożegnała jeszcze raz absolwentów i wszystkim życzyła udanych wakacji.

          Ostatnia w tym roku szkolnym lekcja wychowawcza nie trwała długo i była chyba najwspanialszą lekcją w całym roku szkolnym, ponieważ jej koniec oznaczał początek upragnionych, długo wyczekiwanych wakacji. Życzymy wszystkim, aby były one słoneczne, pełne przygód, bezpieczne- po prostu niezapomniane. I do zobaczenia… dopiero we wrześniu.